Tipărire

Activitatea  extrașcolară din data de 11.10.2018, coordonată de prof. Steluța – Simona BOGDAN și prof. Mădălina – Cici PETRIȘAN, a avut ca obiectiv  vizitarea Grădinii Botanice Dimitrie Brândză  a Universității București, situată în Șos. Cotroceni nr. 32, sector 6, București, urmărind conștientizarea relației dintre om și natură .

Pătrunzând pe teritoriul grădinii, te rupi de agitația urbană și te transpui într-o oază de liniste, redescoperi  farmecul naturii,  îți bucuri mintea și sufletul cu cele mai frumoase tablouri autumnale, care predispun la visare,   al căror pictor desăvârșit este chiar natura.

Însă nu doar natura îmbină culorile ca un pictor iscusit, ci și omul … la numai  10 ani, eleva Steliana Dinu, pasionată de ornitologie și arte plastice,  ale cărei creații artistice  sunt găzduite de  Grădinia Botanică în perioada 11 – 16 octombrie a.c., te poartă pe ARIPI DE CULOARE în mijlocul naturii, invitându-te să-i redescoperi nuanțele și misterele.

Să iubim NATURA, să o respectăm și să ne bucurăm de totate beneficiile pe care ni le oferă!

 

thumbnail 1.jpgthumbnail.jpgthumbnail 2.jpgthumbnail 4.jpgthumbnail 3.jpg